Haberler

Şehidimiz Lütfü Tekelioğlu Anıldı

Dursunbeyli Şehitlerimizden birisi olan Lütfü Tekelioğlu, ailesi, silah arkadaşları ve hemşehrilerimiz tarafından mezarı başında anıldı. Anma töreninde duygu dolu anlar yaşandı.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
18 Nisan 2016 Saat: 09:57

Şırnak’ın Uludere ilçesinde 18 Nisan 1994 tarihinde Şehit düşen Jandarma Kd. Üsteğmen Lütfü Tekelioğlu’nun devre arkadaşları, kurdukları 1987 Mezunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin organizesi ile Şehit arkadaşlarını mezarı başında andılar.


İlk olarak Dursunbey Şehitler anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma törenine Şehidin Babası Mustafa Tekelioğlu, eşi Kader Tekelioğlu, kızı Pelin Gözde ve oğlu Ahmet Fatih Tekelioğlu, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, 1987 Mezunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Güler, Dernek üyesi emekli rütbeliler ve çok sayıda Dursunbeyli vatandaş katıldı. Şehitler anıtı önüne konulan Çelengin ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Buradaki törenin ardından Şehit Lütfü Tekelioğlu mezarına hareket eden kalabalık, Şehidi mezarı başında andı.
Şehidin mezarına karanfil ve çiçeklerle süsleyen Şehidin ailesi ve katılımcılar duygu dolu anlar yaşadı. Dernek Başkanı Aziz Güler yaptığı açıklamada Vatanı, bayrağı, çocuklarımız ve geleceğimiz için canını hiçe sayarak 22 yıl önce gözünü kırpmadan Şehit düşen Lütfü Tekelioğlu’nu anmak için bir araya geldiklerini söyledi. Tekelioğlu’nun kişiliği hakkında bilgiler veren Güler, Tekelioğlu’nun şehit düşmeden önce bulunduğu yerden tahinin çıkmasına rağmen görev bilinci ile Mehmetçiklerinin başına gelerek şehadete erdiğini belirtti. Bu vesile ile Güneydoğuda devleşen tüm şehitleri minnetler andıklarını ifade eden Güler Şehidin ailesinin kendilerine emanet olduğunu sözlerine ekledi.


Konuşmaların ardından okunan Yasin ve yapılan duaların ardından Şehit Ailesine Lütfü Tekelioğlu’nun fotoğrafları teslim edildi. Anma törenin ardından Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan Şehit Jandarma Kd. Üsteğmen Lütfü Tekelioğlu meydanında gerçekleşecek olan Peyzaj Çalışması hakkında bu meydanda bir bilgilendirme gerçekleştirdi. Anma töreni Dursunbey Belediyesi karşısında yapılan Lokma hayrının ardından son buldu.

 

Yorum Yapmak için Tıklayınız.