Haberler

Dursunbey’de Sinema Günleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dursunbey Belediyesi desteği ile "Dursunbey Sinema İle Buluşuyor" adı altında film festivali düzenleniyor. Festival kapsamında tüm seanslar ücretsiz olarak izlenime sunulacak.

06 Mayıs 2018 Saat: 13:43

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Dursunbey Belediyesi desteği ile "Dursunbey Sinema İle Buluşuyor" film festivali 7-10 Mayıs 2018 tarihleri arasında 125. Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulunda gerçekleştirilecek.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün kültür ve sosyal alanlardaki faaliyetlerinin yeni halkası olan "Dursunbey Sinema İle Buluşuyor" etkinliği ile Dursunbey’de öğrenciler başta olmak üzere 3 binin üzerinde izleyici 125. Yıl İMKB YBO´da oluşturulan sinema salonunda ağırlanacak.
 
Konu hakkında açıklama yapan İçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir; “Türk Sinemasının son dönemde ürettiği başarılı filmlerin yer alacağı festival boyunca tamamı Ücretsiz 14 seans gerçekleştirilecek olup, bunlardan 6´sı öğrencilerimize, 4´ü kadınlarımıza, 4´ü ise tüm vatandaşlarımıza hitap edecek. Festival boyunca her gün saat 14.00´da gerçekleşecek olan ´Kadınlar Matinesi´ için saat 13.30´da, yine her gün saat 20.00´da tüm vatandaşlarımıza açık olarak gerçekleştirilecek seans için ise saat 19.30 da Dursunbey Kent Meydanından ücretsiz servisler hareket edecektir. Festival kapsamında tüm seanslara ücretsiz davetiyelerle giriş yapılabilecek olup, vatandaşlarımız davetiyelerini Dursunbey Belediyesi Beyaz Masa´dan temin edebileceklerdir. Festival kapsamında tüm seanslarda vatandaşlarımıza patlamış mısır ve meşrubat ikram edilecektir” dedi.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.