Haberler

Köy içinde 3 saatte ulaştığı evine 3 dakika'da gidecek

Dursunbey’e bağlı Selimağa Mahallesinde yaşayan ve geçirdiği rahatsızlık sebebi ile yürüyemeyen 48 yaşındaki Ahmet Subaşı 3 saatte gidebildiği evine artık 3 dakikada ulaşabilecek.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
21 Kasım 2017 Saat: 11:21

Sosyal Belediyecilikte örnek olmaya devam eden Dursunbey Belediyesi İlçenin her köşesinde yardıma muhtaç vatandaşların dermanı olmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’a gelen bir ihbar sonrası Dursunbey’e bağlı Selimağa mahallesine hareket eden Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, Askerlik sonrası geçirdiği rahatsızlık sonucu yürüyemeyen 48 yaşında ki Ahmet Subaşı’yı ziyaret etti.

Mahalle kahvesinde misafirlerini karşılayan Ahmet Subaşı, koltuk değnekleri ile kahveye gelip gittiğini ve rampada olan evine 3 saat’te gidebildiğini belirtti. Konu hakkında daha önceden bilgilerinin olduğunu belirten Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fahri Bahçavan, Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın kendilerini yönlendirdiğini belirtti. Yanlarında getirdikleri Akülü tekerlekli sandalyeyi Ahmet Subaşı’ya hediye eden Kültür ve Sosyal İşler Müdürü ekipleri daha sonra aracın kullanımı hakkında bilgi verdiler. Daha sonra kahveden yeni aracı ile evine hareket eden Ahmet Subaşı 3 saatte gidebildiği 1 kilometre uzaklıktaki evine 3 dakikada ulaştı. Kendisini büyük bir yükten kurtaran Belediye ekiplerine teşekkür eden Subaşı; “Ablamın evinde ikamet ediyorum. Askerlik sonrası geçirdiğim bir rahatsızlık sonucu ayaklarım tutmuyor. Evde çok fazla kalınca canım sıkılıyor ve Kahveye gidiyorum. Evim ile kahvehane arası 1 kilometre ve oldukça rampalık. Koltuk değneklerim ile güçlükle gidip geldiğim evime Belediyemiz sayesinde artık rahatlıkla gidip gelebileceğim. Belediye Başkanımıza ve ekibine sesimizi duyduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.