Haberler

İlçemiz'de Kar Yağışı Etkili Oluyor

Balıkesir’in Dursunbey İlçesinde dün akşam ve gece saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışı İlçe merkezi ve ana yollarda hayatı olumsuz etkiledi. Yollar Balıkesir BÜyükşehir Belediyesi, Dursunbey Belediyesi ekipleri ve Karayolları tarafından kısa sürede temizlenerek trafiğe açıldı.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
29 Aralık 2016 Saat: 09:15

Marmara Bölgesi’ndeki şiddetli kar yağışı Dursunbey ilçesinde de hayatı olumsuz etkiledi. İlçenin yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı. İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde etkili olan kar kısa sürede Dursunbey’i beyazlara bürüdü. Yoğun kar yağışının ardından İlçe’de bulunan ilk ve orta düzeydeki tüm okullar bir gün süreyle tatil edildi.

BALIKESİR -KÜTAHYA YOLUNA ZİNCİRSİZ GEÇİŞ İZNİ VERİLMİYOR
 
Dursunbey-Balıkesir kara yolu yoğun kar sebebi ile trafiğe kapanırken, Dursunbey Polisi Balıkesir istikametine giden araçları İlçe girişinde durdurmaya başladı. Öte yandan Dursunbey-Kütahya yolu kısmen trafiğe kapandı. Mahalle araları ve ana yollarda araç sürücüleri zorlandı. Kar sebebiyle çok sayıda kaza meydana gelirken, bazı köylerin yolları da kapandı. Dursunbey Belediyesi anonslarla ve SMS sistemi ile vatandaşları yola çıkmamaları yönünde uyardı.

70 MAHALLE YOLU KAPANDI
 
Öte yandan Dursunbey Belediyesi ilçe merkezi ve ana artellerde karla mücadele çalışması başlattı. Ekipler cadde ve sokaklarda temizleme çalışmalarını sürdürürken, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri de Kırsal mahallelerde yol açma çalışmalarını sürdürüyor. İlçeye bağlı 102 kırsal mahallenin 70’inin yolu kar nedeniyle ulaşıma kapanırken Balıkesir Büyükşehir belediyesi ekipleri kapanan yolları gece boyunca açmak için büyük çaba harcadı.
Yorum Yapmak için Tıklayınız.