Haberler

İdlip'e Yardım Kampanyası Dursunbey'de Devam Ediyor

Dursunbey Kaymakamlığı, Dursunbey Belediyesi, İHH ve STK'ların desteği ile İdlip için başlatılan yardım kampanası devam ediyor. Yardım Merkezini İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı ziyaret ederek, son durum hakkında bilgi aldılar.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
09 Ocak 2020 Saat: 14:16

İdlip'te yaşanan insanlık dıramına sessiz kalmayan Türkiye'de ki bir çok yardım kuruluşu ve STK'lar çeşitli yardım kampanyaları ile bölgede yaşayan insanların yarasını sarmak istiyor. Bu kapsamda Dursunbey Kaymakamlığı, Dursunbey Belediyesi, İHH ve STK'ların desteği ile İdlip için ilçede yardım kampanyası başlatıldı. Eminbey Caddesi BASKİ karşısında bulunan yardım merkezinde İdlipliler için Battaniye, Un, Kuru gıda kabulü yapılıyor.

Yardım merkezini ziyaret eden Dursunbey Kaymakamı Emrullah Temizkan ve Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, toplanan yardımlar ile ilgili çalışanlardan bilgi aldılar. Yardım kampanyası hakkında konuşan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Dursunbey'in yine örnek bir dayanışmaya imza attığını söyledi. İHH'dan gelen bilgiler doğrultusunda özellikle barınma ihtiyacını karşılamak amacı ile yardım kampanyası başlattıklarını ifade eden Başkan Bahçavan, geçmiş yıllarda da bu tür duyarlı kampanyalara Dursunbey'in imza attığını ifade etti. Kampanyanın 10 Ocak Cuma ve 11 Ocak Cumartesi günleri de devam edeceğini hatırlatan Başkan Bahçavan, soğuk kış günlerinde bu yardımın çok manidar olduğunu hatırlattı. 

Dursunbey Kaymakamı Emrullah Temizkan ise; "Bildiğiniz üzere İHH kamu yararlı dernek statüsünde. İdlip'teki kardeşlerimize özellikle kış mevsiminde zaruri gıda malzememleri ile ilgili, örnek bir yardım kampanyası tertip ettiler. Bu kapsamda biz Dursunbey İlçemizde üzerimize düşeni yapıyoruz Kaymakamlığımız, Belediyemiz ortaklaşa olarak. Vatandaşlarımızın bu anlamda yardımseverlik örneği göstererek bu kampsanyaya destek vereceğine inanıyoruz. Büyün hayırsever hemşehrilerimizi bu örnek kampanyaya davet ediyoruz" dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Üzeyir Sali " Böyle günlerde vatandaşımızın bu tür yardım kampanyalarına duyarlılığı daha farklı oluyor. Bizde Dursunbey'de kardeşlerimizin bu kampanyaya ciddi manada destek vereceğine inanıyoruz. Dursunbey yine üzerine düşeni kesinlikle yapacak. Bu anlamda biz kardeşlerimizin bu kampanyaya kura gıda olsun, battaniye olsun, un olsun, desteklerini ve yardımlarını bekliyoruz" dedi.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.