Haberler

Geleneksel Türk Okçuluğu Kursları Başladı

Dursunbey Belediyesinin ata sporu olan okçuluğun yeni nesillere sevdirilmesi, öğretilmesi, başarılı sporcular yetiştirilmesi amacı ile hayata geçirdiği okçuluk dersleri başladı. Kurslar 3 ay süreyle devam edecek.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
18 Ocak 2018 Saat: 10:00

Dursunbey Belediyesi, Okçuluk Kurslarıyla Dursunbeylileri hem geleneksel sporlarla tanıştırıyor hem de sağlıklı yaşam için spor olanaklarını çoğaltıyor. Kısa sürede yoğun ilgi gören okçuluk; adaptasyon ve motivasyonu artırarak, dikkat ve odaklanmayı geliştiriyor. El-göz koordinasyonunda çok büyük faydası olan okçuluk, insana dik duruş temin ediyor ve vücut postürünün doğru konumda olmasını sağlıyor.
Geleneksel Temel Okçuluk klasmanında başlayan dersler, Balıkesir Karesi Atlı Okçuluk kulübünden uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Çocuk grubu, bay bayan yetişkin grupları olarak verilen okçuluk dersleri; öğrenciler, ev hanımları, çalışan bayanlar ve erkekler tarafından yoğun ilgi görüyor. Dursunbey Belediyesi Sosyal Tesisleri altında bulunan Spor Salonunda verilen dersler, Salı ve perşembe günleri çocuk ve yetişkinlere verilen dersler yoğun ilgi gördü. Karesi Atlı Okçuluk kulübü Başkanı Ertan Erkekoğlu tarafından okçuluğun tarihi ve misyonu hakkında bilgiler alan Okçu adayları, daha sonra Okçuluk alanında pratik eğitimler yaptı. Atış sırasında hayli heyecanlı görünen okçu adayları ilk olarak antrenman amaçlı çile çekme eğitimi aldılar.
Kurslarda eğitmenlik görevi yapan Karesi Atlı Okçuluk kulübü Başkanı Ertan Erkekoğlu Dursunbey Belediyesine Geleneksel Okçuluğa ve Kültüre vermiş olduğu önemden dolayı teşekkür etti. Dursunbey Belediye Başkan vekili Yusuf Turhan ise unutulmaya yüz tutan bu tür sporlara destek veren Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’a teşekkür etti. Okçuluk sporunu Dursunbey Belediyespor bünyesine aldıklarını ifade eden Turhan, Okçuluğun geçmişten günümüze çok önemli bir spor olduğunu hatırlattı. Gençlerin özenle bu kursa gelmelerini tavsiye eden Turhan, emeği geçenlere de teşekkür etti.
Dursunbey Belediyesinin 3 ay boyunca sürecek olan bu kurslarına kayıt olmak isteyen vatandaşlar, Belediye Sosyal tesislerine başvuru yapabilecekler.

 

Yorum Yapmak için Tıklayınız.