Haberler

Dursunbeyli Özel Askerler Çakı gibi asker oldu

Balıkesir'de bulunan Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığındaki temsili askerlik törenininde Dursunbeyli engelli gençler yemin ederek askerlik görevlerini tamamladılar.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
11 Mayıs 2018 Saat: 19:44

Balıkesir'de Engelliler Haftası dolayısıyla engelli gençler bir günlük temsili askerlik görevlerini yaptılar. Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında düzenlenen törene aileleri ile birlikte katılan gençler asker üniformalarını giyerek yemin etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından engelli gençler askerlik yemini ederek temsili vatan hizmeti görevlerine başladılar. 

Dursunbey'den de 19 engelli genç ve ailesi Dursunbey Belediyesi tarafından bu özel gün için Balıkesir'e götürüldü. Belediye yetkililerinin yakından ilgilendiği özel askerler aileleri ile birlikte bu özel günün gururunu yaşadılar. Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi  komutanı törende yaptığı konuşmada  "Temsili askerlik uygulaması yüce Türk milletinin vatan sevgisinin bir göstergesi olan dünyadaki ilk ve tek uygulama olması nedeniyle daha da büyük önem kazanmaktadır. Vatandaşlarımız ve aileleri bir gün süreyle dahi olsa askerlik ortamını yaşamak ve bu hazzı tatmalarına imkan sağlamaya çalışılmış, gönüllerinden geçen duygu ve düşünceleri paylaşmak bizlere manevi bir güç vermiştir. Değerli ailelerimiz, sizler her türlü güçlüğe göğüs gererek çocuklarınıza destek olmaya ve onların hayatlarını kolaylaştırmaya çalışmaktasınız. Çalışma ve özveriniz her türlü takdirin üzerindedir. Ne mutlu size yürekleri vatan sevgisi ile dolu bu gençleri bu yaşlara getirerek Türk Silahlı Kuvvetleri saflarına katılmasını sağladınız. Bizler sizlerle ve arkadaşlarımızla böyle anlamlı bir gün geçirmekten onur duymaktayız. Büyük özverilerle yetiştirdiğiniz ve bir gün için de olsa bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınız birlik ve beraberliğimizin en güzel sembolüdür. Onları bugüne getiren anne ve babalarını en samimi duygularımla kutluyorum. TSK yıllardan bu yana köklü gelenekleri, disiplini ve eğitim seviyesiyle milletin bağrından çıkmış yüce milletine sadakatle hizmet eden, aldığı her görevi üstün başarı ile yerine getiren yüce bir kurum ve Türk milletinin geleceğe uzanan bir kapısıdır. Bugünün hatırası hayatınız boyunca yüreklerinizden çıkmayacak olan mutlu bir gündür" dedi. 

Burada gün boyunca çeşitli eğitimlerden geçen askerlere günün sonunda teskere verildi. 

Yorum Yapmak için Tıklayınız.