Haberler

Dursunbey OSB Elektrik hatları ihalesi yapıldı

Dursunbey’de yapımı devam eden Organize Sanayi Bölgesinin elektrik nakil hattı ve alçak gerilim, yüksek gerilim hattı ihalesi Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında gerçekleşti.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
02 Ekim 2019 Saat: 10:24

Belediye Başkanlığı görevine gelir gelmez İstihdam projeleri arasında gündeme aldığı Organize Sanayi Bölgesi için büyük çaba harcayan Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, alt yapı çalışmaları devam eden OSB’de büyük bir projenin daha ihalesini gerçekleştirdi. Yol açma çalışmalarında sona gelinen Dursunbey Organize Sanayi Bölgesinde alt yapı çalışmaları da aralıksız devam ederken, Ankara’da elektrik hatları için yaklaşık 11 Milyon TL’lik ihale gerçekleştirildi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında gerçekleşen ihaleye 10 firma katıldı. Kapalı zarf usulü yapılan ihalede 3 firma yeterlilik alamadığı için ihaleden elendi. Açılan zarflar sonrası ihale bedelinden %31.89’lık kırım yapan Akan Nebati Yağ Sanayi Ith. Ihracat ve Ticaret A.Ş ihaleyi kazanan firma oldu. İhale sonrası Bakanlık önünde açıklama yapan Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan  OSB ile ilgili yine müjdeli bir haberi kamuoyu ile paylaştıklarını söyledi. 2018 Haziran ayında gerçekleşen Altyapı ihalesi sonrası enerji nakil hattı ve elektrik hattı ihalesini gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Bahçavan, ihaleye 10 firmanın katıldığını hatırlattı. Başkan Bahçavan; “Tamamen şeffaf güzel bir ihale oldu. 7 firmanın içerisinde %17 ile yaklaşık %32 arasında iskontolar ile zarflar açıkdı. İhale’de Akan Nebati Yağ firması % 31.89 ile en çok kırımı yapan firma oldu. Güvenlik soruşturmalarının tamamlanmasının ardından OSB’mizde 13 kilometrelik enerji nakil hattımız ve içeride trafomuz dâhil dağıtım hatlarımızın yapımına başlanacak. Tahminimiz bir ay içerisinde çalışmalar başlar. Şu anda alt yapı çalışmalarımız da devam ediyor. Bu işle birlikte bir birine entegre olarak çalışmalarımız devam edecek. Bize bu konuda destek olan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız’a, Genel Müdürümüze, Dair Başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

yorum YORUMLAR
toplam yorum 0 kullanıcı yorumu
Onay bekleyen 1 yorum
Yorum Yapmak için Tıklayınız.