Haberler

Dursunbey'de Vatandaşları şaşırtan davulcu

Belediyemiz koronavirüs tedbirleri kapsamında, Ramazan davulcularının bulaş riskini arttırmaması amacı ile ilaçlama aracı ile hem dezenfekte çalışması yapıyor hemde ses sistemi yerleştirilen araç ile davul çalarak vatandaşlarımızı sahura uayndırıyor...

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
24 Nisan 2020 Saat: 09:12

Dursunbey Belediyesinin gece saatlerinde yaptığı dezenfekte çalışmalarındaartık vatandaşlar da sahura uyandırılacak. Ramazan ayının ilk sahurunda uygulanmaya başlayan anons sistemli ramazan davulcusu büyük ilgi gördü. Vatandaşlarışaşkınlıkla yataklarından uyandıran uygulama beğeni topladı.

Koronavirüs salgını sebebi ile davulcuların bahşiş alarak bulaş riskini arttıracağı düşünüldüğü için bu tür bir uygulamaya gittiklerini ifade eden Dursunbey Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fahri Bahçavan, ilaçlama aracı ile gece saatlerinde hem dezenfekte çalışması hemde ses sistemi ile manili davul çalarak vatandaşları sahura uyandırdıklarını belirtti. Koronavirüsle mücadele kapsamında bu uygulamaya başladıklarını ifade eden Bahçavan, "İnşallah bu salgın tez zamanda son bulur bizlerde alışageldiğimiz Ramazan aylarını hep birlikte yaşarız" dedi.

Sahur vaktine kadar ilçenin her cadde ve sokağında dolaşan araçta çalan maniler de dikkat çekti.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.