Haberler

Dursunbey'de Üşüyen Kimse Kalmayacak!

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan'ın talimatı ile Sosyal Hizmetler müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde saha taraması başlattı. Ekipler soğuk hava sebebi ile üşüyen ve yardıma muhtaç vatandaşları tespit edecek.

21 Ocak 2020 Saat: 14:53

Sosyal Belediyecilik alanında Türkiye'de örnek projelere imza atan Dursunbey Belediyesi, yine örnek bir proje ile sahaya çıktı. Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan'ın talimatı ile harekete geçen 15 kişilik Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekibi, ev ev dolaşarak saha araştırması yapacak. Soğuk havalarda yardıma muhtaç olan vatandaşları tespit edecek olan ekipler, ısınma sorunu yaşayan vatandaşlara da hemn yakacak hemde soba yakma hizmeti verecek. Mevcut'ta 30 vatandaşın evinde soba yakma hizmetini sürdüren Dursunbey Belediyesi, saha araştırması ile gerçek ihtiyaç sahiplerine de ulaşmış olacak.

Konu hakkında Dursunbey Belediyesinden yapılan açıklamada; "Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan'ın talimatı ile 15 kişiden oluşan sosyal hizmetler müdürlüğü ekiplerimiz, kimsesiz, gariban, yaşlı hemşehrilerimizin soğuk kış günlerinde ihtiyaçlarını gidermek amacı ile ziyaretlerine başladı. Muhtarlarımız ile irtibat halinde olan ekiplerimiz, hemşehrilerimizin yakacak, yiyecek ve giyim ihtiyaçlarını sahada araştıracak. Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan, özellikle bu soğuk havalarda dışarıda kalan, yakacağı bulunmayan vatandaşların tespit edilmesini istedi. Siz hemşehrilerimiz de çevrenizde bu durumda olan vatandaşlarımızı 0266 662 3 662 numaralı çağrı merkezimize iletmeniz durumunda, gerekli işlemler yapılacaktır" denildi.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.