Haberler

Dursunbey’de Doğa Yürüyüşlerine ilgi artıyor

Dursunbey Belediyesi tarafından organize edilmeye başlanan doğa yürüyüşü ve çeşitli ata sporlarının yapıldığı organize bu hafta Candere bölgesinde gerçekleşti. Zorlu bir etap olan etkinlikte katılımcılara doğal yollarla ateş yakma teknikleri gösterildi.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
26 Eylül 2017 Saat: 12:02

Dursunbey Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından ikincisi gerçekleştirilen  ‘Sağlıklı Yaşam İçin Doğa Yürüyüşü’ projesine ilgi her geçen hafta daha da artıyor. İlçenin dört bir yanında ki parkurlarda yapılan yürüyüşlerin en zorlu etaplarından birisi olan Candere yürüyüşü yaklaşık 70 kişinin katılımı ile gerçekleşti. Çelikler mahallesinden başlayan ve GMKA tarafından da yürüyüş yolları parkuruna alınan Candere parkurunda yürüyen katılımcılar geçen haftaya göre daha zorlu bir yürüyüşle karşı karşıya geldiler. Dere ve tepeleri aşan katılımcılar yaklaşık 10 kilometrelik alanı 4 saat’te tamamladı.

Yürüyüşün ardından Candere Orman şefliğinde Dursunbey Belediyesi tarafından hazırlanan Kahvaltı’da dinlenen katılımcılar Candere yürüyüşünün zorlu bir parkur olduğunu fakat kendileri için iyi bir deneyim olduğunu ifade ettiler. Bu bölgelerin yürüyüş açısından eşsiz olduğunu ifade eden katılımcılar, doğal güzellikleri de bu sayede gördüklerini belirttiler. Dursunbey Belediyesine bu tür sosyal projelere önem verdiği için teşekkür eden katılımcılar, projenin devam etmesini istediler.

Kahvaltının ardından ise ata sporları olan At biniciliği, ok atma, ve hedef vurma konusunda eğitim alan katılımcılara, Fatih Akbaba tarafından doğal  yollarla ateş yakma teknikleri de gösterildi. Yaklaşık 8 saat süren etkinliğin ardından katılımcılar araçlarla Dursunbey’e getirildiler.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.