Haberler

Dursunbey’de 199 İbadethane Belediye tarafından temizleniyor

Dursunbey Belediyesi ilçe genelinde bulunan 174 camide ve 25 mescit’te ramazan ayı öncesi halı yıkama ve detaylı temizlik çalışması yapılıyor.

02 Mayıs 2019 Saat: 16:59

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın geçtiğimiz yıl din görevlileri ile yaptığı istişare toplantısında gündeme gelen cami temizlikleri bu yıl da Dursunbey Belediyesi tarafından yapılıyor.

Konu hakkında bir çalışma yapılması talimatını veren Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, İlçe merkezinde ve kırsal mahallelerde bulunan 174 Cami ve 25 mescidin tamamının temizliğinin yapılması için ekip oluşturulmasını istedi. Belediye bünyesinde oluşturulan ekip ile camilerde bulunan halıların yıkanması, dip köşe temizliği, avlu temizliği, lavabo ve tuvalet temizlikleri yapılıyor. Yaklaşan Ramazan ayı öncesi gerçekleştirilen bu temizlikler vatandaşları da memnun ederken, temizlik yapılan camiler halıların yıkanması sebebi ile ibadete kısa süreli olarak kapatılıyor.

Konu hakkında açıklama yapan Dursunbey Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fahri Bahçavan, Dursunbey İlçe merkezinde bulunan 9 merkez ve 102 kırsal mahallede bulunan 174 camide ve mescitlerde temizlik çalışması başlattıklarını söyledi. Fahri Bahçavan; “Belediyemiz Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü bünyesinde aldığımız özel makineler ve oluşturduğumuz ekip ile İlçemizde bulunan camilerde halı yıkama, dip köşe temizlik, toz alma, abdesthane temizlikleri gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz Mart ayında başlayan çalışmalarımız Ramazan ayına kadar devam edecektir” dedi.

 

Yorum Yapmak için Tıklayınız.