Haberler

Dursunbey Tematik Çocuk Kütüphanesinde Etkinlikler Sürüyor

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan tarafından Türkiye’de ilk kez açılan Tematik Çocuk Kütüphanesinde etkinlikler aralıksız devam ediyor.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
13 Şubat 2017 Saat: 09:07

Dursunbey’de 2015 yılında hizmete açılan Tematik Çocuk Kütüphanesinde etkinlikler aralıksız devam ediyor. Yaklaşık 7800 üyesi bulunan Tematik Çocuk Kütüphanesinde çeşitli okullarda eğitim gören öğrenciler, derslerinin bazı konularını burada işliyorlar.


Açıldığı günden bu yana yoğun ilgi gören Tematik Kütüphanede öğrenciler hem istedikleri kitapları okuyabilme fırsatı buluyor, hem de orman temalı dekorlar ile eğlenme fırsatı buluyorlar. Tematik Çocuk Kütüphanesi hakkında bilgi veren eğitmen Emine Olçun; “Kütüphanemiz gelişim çağındaki çocukların temel eğitimlerine yardımcı olmak, kişisel becerilerini geliştirmek, kendi özgüvenlerini kazanmalarına yardımcı olmak ve birlikte hareket etme olgusunun aşılanmasına yardımcı olmak için kurulmuş sosyal bir aktivite alanıdır. Burada kitap okuma ve çocukların derslerini yapma konusunda yardımcı olunması yanında birçok etkinlik sayesinde onların kişisel gelişimlerine öğrenerek ve uygulayarak katkı sağlanması hedeflenmektedir. Buradaki öğrenciler görev yapan personel vasıtasıyla çeşitli etkinliklerde bulunurlar. Kütüphanede bulunan sinevizyon gösterimi sayesinde öğretici film ve eğitim programlarından yararlanırlar. Emanet kitap uygulaması sayesinde kütüphaneden alacakları herhangi bir kitabı evlerine belirli bir süre içinde götürüp getirebilirler. Burada yapılan faaliyetler içinde; Satranç eğitimi, Resim yapma, Üç boyutlu kartonlardan proje üretme, Hikaye oluşturma, Kitap okuma, Film izleme, Ödünç kitap verme, Geleneksel oyunları öğrenme etkinlikleri bulunmaktadır” dedi.


Çocukların el becerilerinin geliştirildiği eğitimlerin de verildiği Tematik Çocuk Kütüphanesinde yeni kayıtlar da devam ediyor.
 

 

Yorum Yapmak için Tıklayınız.