Haberler

Dursunbey Belediyesinden Engelli Vatandaşa Asansör

Dursunbey Belediyesi 24 yıldır yatağa bağımlı olan 36 yaşındaki Selami Çevdir’in 2. katta bulunan evine rahatlıkla girip çıkabilmesi için özel asansör yaptırdı.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
18 Ekim 2017 Saat: 17:41

 

Sosyal projeler ile örnek işlere imza atan Dursunbey Belediyesi engelli bir vatandaşı daha hayata bağladı. Dursunbey’e bağlı Osmaniye mahallesinde yaşayan ve geçirdiği rahatsızlık sonucu yaklaşık 24 yıldan bu yana yatağa bağımlı olarak yaşayan Selami Çevdir’in 2. Kattaki evine Belediye tarafından özel asansör yapıldı.

 

Montajı tamamlanan asansörü inceleyen Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, aileyi ve Selami Çevdir’i ziyaret etti. Başkan Bahçavan’a ilgisinden dolayı teşekkür eden Çevdir, taleplerinin kısa sürede hayata geçirilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu belirtti. Yıllardır yatağa bağımlı olarak yaşadığını hatırlatan Çevdir, bu asansör sayesinde artık evden rahatlıkla çıkabildiğini söyledi. Çevdir ile sohbet eden Başkan Bahçavan kendi abisinin de Engelli olduğunu ve aynı asansörden kendilerinin de evlerine yaptırdıklarını belirtti. Başkan Bahçavan yaptığı açıklamada: “Bugün Dursunbey’e bağlı Osmaniye mahallemizdeyiz. Daha önceki ziyaretlerimizde Selami kardeşimizi tanımıştık. 36 Yaşındaki engelli kardeşimiz evin ikinci katında yaşıyor. Evden inme konusunda mağduriyetini gidermek amacı ile bir asansör yaptık. Bugünde bu asansörün açılışını yaptık. Kendiside memnuniyetini dile getirdi. Bizde güzel bir iş yaptığımız için sevinçliyiz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Bulmaca ve bilgi yarışmalarına merakı olan ve bu konuda oldukça başarılı olan Selami’ye Bulmaca Kitabı hediye eden Başkan Bahçavan, bu yeteneğinden dolayı da Selami’yi tebrik etti.

Ev ziyaretinin ardından Asansör ile Bahçeye çıkan Selami konukları ile birlikte sohbet ederek çay içti. Başkan Bahçavan ile birlikte yeniden eve çıkan Çevdir ve ailesi kendisine destek olan Başkan Bahçavan’a teşekkür etti.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.