Haberler

Dursunbey Belediyesinden Doğa Yürüyüşleri

Dursunbey Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından bu hafta ilki gerçekleştirilen ‘Sağlıklı Yaşam İçin Doğa Yürüyüşü’ projesine ilgi yoğun oldu.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
18 Eylül 2017 Saat: 18:02

Dursunbey’de Sosyal açıdan birçok işlere imza atan Dursunbey Belediyesi şimdide Doğa yürüyüşleri projesini başlattı. İsteyen her vatandaşın Beyaz masaya kayıt yaptırmasının ardından belirli aralıklarla gerçekleşecek olan doğa yürüyüşlerinin sloganı ise ‘Sağlıklı Yaşam İçin Doğa Yürüyüşü’ olarak belirlendi.

YÜRÜYÜŞ SONRASI OK ATICILIĞI VE AT BİNİCİLİĞİ EĞİTİMİ

İlki geçtiğimiz 16 Eylül Cumartesi günü gerçekleşen ‘Sağlıklı Yaşam İçin Doğa Yürüyüşü’ programına yaklaşık 40 kişi katıldı. Yayla bölgesinde ve civarında gerçekleşen yürüyüşte 12 kilometrelik alan katılımcılar tarafından kat edilirken yürüyüş esnasında bir birinden güzel doğa harikaları da katılımcılar tarafından fotoğraflandı. Doğa yürüyüşünün ardından Yayla bölgesinde bulunan toplanma alanına gelen katılımcılar burada Dursunbey Belediyesi tarafından düzenlenen yemekte buluştu. Yemeğin ardından ise isteyen tüm katılımcılara Ok atıcılığı ve At biniciliği ile ilgili eğitim verildi.

Katılımcıların büyük beğenisini toplayan ‘Sağlıklı Yaşam İçin Doğa Yürüyüşü’ projesi gelecek talepler doğrultusunda önümüzdeki haftalarda da sıklıkla devam edecek.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.