Haberler

Dursunbey Belediyesi ile Devlet Hastanesi Evde Sağlık Protokolü yenilendi

Dursunbey Belediyesi ve Dursunbey Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında daha önce TSM ile imzalanan protokol yenilendi. Bu kapsamda belediye sağlık hizmetlerini vatandaşın ayağına götürmeye devam edecek.

27 Ekim 2017 Saat: 16:03

Dursunbey’de sosyal projeler ile dikkatleri üzerine çeken Belediye 2015 yılından bu güne sürdürdüğü Evde Sağlık hizmetlerini Dursunbey Devlet Hastanesi ile sürdürmeye devam edecek. Dursunbey Belediyesi ile Devlet Hastanesi arasında oluşturulan protokol ile İlçe genelinde bulunan ve Sağlık merkezlerine ulaşamadığı tespit edilen vatandaşlara sağlık hizmetleri evlerinde verilmeye devam edecek.

Dursunbey Belediye Başkanlığı makamında Başkan Ramazan Bahçavan ve Dursunbey Devlet Hastanesi Başhekimi Necati Kelemençe arasında imzalanan protokol ile Evde bakım hizmetleri İlçe genelinde aralıksız olarak devam edecek. Proje hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan “Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü İlçemiz genelinde ev ev dolaşarak yardıma muhtaç elden ayaktan düşmüş vatandaşlarımıza hizmet etmek için çalışıyor. Ekiplerimiz bazı vatandaşlarımızı evlerinden alarak sevgi evinde misafir ediyor. Fakat bazı yaşlı vatandaşlarımız bu teklifimizi ne yaparsak yapalım kabul etmiyor. Evlerinde temizlik yaptığımız, gıda desteği yaptığımız bu vatandaşlarımıza Sağlık hizmetlerinin de götürülmesi için 2015 yılında başlattığımız Evde Sağlık hizmetleri yoğun ilgi gördü ve vatandaşımız tarafından da beğeni ile karşılandı. 2015 yılında imzaladığımız protokolü bugün Devlet hastanemiz ile yeniliyoruz. Bu projemiz ile evlerinde bakıma muhtaç vatandaşlarımızın ayağına kadar Doktor ve Tıbbi malzemeleri ulaştırmaya devam edeceğiz. İnşallah hayırlara vesile olur” dedi.
İki kurum arasında imzalanan protokolün ardından Başkan Bahçavanbu projenin hayırlara vesile olmasını diledi.

 

Yorum Yapmak için Tıklayınız.