Haberler

Kur’an Kursu Öğrencilerine Dondurma İkramı

Dursunbey Belediyesi, çocukların yaz Kur’an Kursuna katılımlarını arttırmak ve dini eğitimlerine teşvik için dondurma ikramına başladı.

11 Temmuz 2019 Saat: 14:14

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan Dini eğitimlerini almak için yaz aylarında Camilere akın eden çocukları yine unutmadı. Daha önceki yıllarda öğrencilere ahşap arapça alfabesi hediye eden Başkan Bahçavan, yaz kuran kurslarında eğitim gören öğrencilere dondurma ikramı yapılması talimatı verdi.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün organizesi ile İlçede bulunan tüm camilerde dondurma dağıtımına başlayan Belediye çocukların Kuran kurslarına ilgisinin artmasını da hedefliyor. Çarşı Camiinde eğitim gören çocuklara Dondurma ikramında bulunan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan; “Çocuklarımızın yaz döneminde Dini eğitimlere ilgilerini arttırmak ve Camilerimizin sıcaklığını hissettirmek için bu tür bir etkinlik gerçekleştirdik. Dini bilgilerin yanında güzel ahlaklı yetişmeleri noktasında sağ olsun hocalarımız yoğun mesai harcayarak pırlanta gibi gençlik yetiştirmeye çalışıyorlar. Allah hepsinden ayrı ayrı razı olsun. Güzel, ahlaklı ve temiz gençlerimizin yetişmesi için Belediye Kültür ve Sosyal İşer Müdürlüğümüz ile birlikte bir çalışma gerçekleştirdik. Biz elimizden gelen çabayı gençliğimiz için harcamaya devam edeceğiz. Bu noktada memleketimizde hizmet eden hocalarımızdan Allah razı olsun. Bizler bundan sonraki dönmelerde elimizden gelen desteği her zaman vereceğiz” diye konuştu. 

Uygulamadan çok mutlu olan öğrenciler ve hocaları ise sıcak yaz aylarında bu tür ikramlar ile kendilerini yalnız bırakmayan Dursunbey Belediyesine teşekkür ettiler.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.