Haberler

Dursunbey Belediyesi Dezenfekte çalışmalarına hız verdi!

Koronavirüs önlemleri kapsamında Dursunbey'de vatandaşın toplu bulunduğu yerlerde, okullarda ve devlet kurumlarında dezenfeksiyon çalışmalarına hız verildi.

14 Mart 2020 Saat: 11:12

Dursunbey Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan'ın talimatları doğrultusunda dünya genelinde yayılan ve Türkiye'de de görülen korona virüsün yayılmasını önlemek amacıyla dezenfeksiyon çalışmaları başlattı.  Ekipler İlçede bulunan Devlet kurumları, toplu olarak kullanılan alanlar, okullar gibi bir çok alanda dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirecek.

Bu kapsamda Kamu hizmet alanları, otobüs terminali, hastane,okullar, toplu ulaşım araçları, vatandaşların toplu olarak kullandığı mekanlar Dursunbey Belediyesine bağlı ekipler tarafından dezenfekte edilmeye devam ediliyor.

Dursunbey Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Mehmet Bozkır;“Belediyemiz bünyesinde oluşturduğumuz deneyimli ekiplerimiz rutin olarak dezenfekte çalışmalarını yürütüyordu. Virüsün Dünya genelinde yayılması ve yetkililerin açıklamalarının ardından başkanımızın talimatı ile bu çalışmaları daha hızlandırdık. Vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı yerler, özellikle toplu taşıma alanları, hastanemiz, Belediye hizmet binamız, okullarımız dahil bir çok yerde dezenfekte çalışmalarımız devam ediyor. Allah’a şükür şuana kadar İlçemizde herhangi bir sorun oluşmadı. Umreden gelen vatandaşlarımızın sonuçlarının negatif çıkması bizleri çok sevindirdi. İnşallah tüm Türkiye'de alınan tedbirler ile bundan sonra Ülkemiz genelinde yeni vakalar oluşmaz. Ekiplerimize özverilerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.