Haberler

Dursunbey Belediye Başkanı Üniversite Öğrencilerini Dinledi

Dursunbey’de Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın talimatı ile Dursunbey’de öğrenim gören Üniversite öğrencilerine yönelik organize edilen toplantıya öğrencilerin ilgisi oldukça yoğun oldu.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
16 Aralık 2016 Saat: 11:10

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan yine bir ilke imza atarak İlçenin gelişim ve değişiminde Üniversite öğrencilerine söz hakkı verdi. İlçede bir gelenek haline gelen bu toplantıları daha önce çeşitli topluluklarla gerçekleştiren Başkan Bahçavan, bu kez de Dursunbye Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ile bir araya geldi. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantı öncesi öğrencilere yemek ikramı yapılırken, Başkan Bahçavan’da yemekte öğrencilere eşlik etti. Yemeğin ardından salonu hınca hınç dolduran öğrenciler toplantıya özel hazırlanan anket formlarını doldurdular. Daha önce Sivil Toplum örgütleri ve ilçedeki siyasetçiler ile yapılan Danışma Dayanışma toplantısının halka yayılmaya başlandığını gösteren bu toplantı öğrenciler tarafından da beğeni ile karşılandı.

Şehitler için Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program’a Üniversite öğretim görevlileri de katıldı. Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan toplantıya katılan herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında, bu toplantıların beşincisini gerçekleştirdiklerini söyledi. Başkan Bahçavan daha önce Gençlerle, Kadınlarla, Esnaflarla ve muhtarlarla gerçekleştirdikleri bu toplantılara çok öncem verdiğini söyledi. Bu toplantılardan çıkan görüşlerin kendileri açısından yol haritası olduğuna vurgu yapan Başkan Bahçavan, Dursunbey Meslek Yüksek Okulunda öğrenim gören öğrencilerin de hem Dursunbey’de yaşayan bir birey olarak hem de Dışarıdan ilçeye bakan bir göz olmaları sebebi ile önem verdiklerini belirtti. Dursunbey meslek Yüksek Okulunda öğrenim gören her öğrencinin ailelerinden kendilerine bir emanet olduğunu vurgulayan Başkan Bahçavan, daha yaşanabilir bir Dursunbey’i birlikte inşa edeceklerini söyledi. Dursunbey Meslek Yüksek Okulunun kuruluş yıllarından bu yana fiziki açıdan geldiği konuma da dikkat çeken Başkan Bahçavan, Dursunbey’in tanıtım elçisi olan öğrencilerin daha olumlu koşullarda öğrenim görmeleri için ellerinden gelen gayreti de gösterdiklerini söyledi. Dursunbey’de yaşanan olumlu gelişmeler ve yapmayı planladıkları projeler ile ilgili de bilgi veren Başkan Bahçavan,  MYO’da yaklaşık 250 olan öğrenci sayısının artması için bölüm açma çalışmalarının da sürdüğünü hatırlattı.

Başkan Bahçavan’ın ardından toplantıda öğrenciler söz aldı. Öğrencilerin toplantıda ki en büyük gündemi ise ulaşım ve yol masrafları konusu oldu.Öğenciler özellikle Dursunbey-Balıkesir arasında ki ulaşım bedelinin çok yüksek olduğunu vurguladılar. Ayrıca Şehir İçi hatlarının Okullarına uğramadığını ifade eden öğrenciler bu konuda da destek istediler. Ulaşım konusunda öğrencilerin olduğu gibi Dursunbeylilerin de yoğun şikayetleri olduğunu ifade eden Başkan Bahçavan, bu konuda çalışmalarının sürdüğünü kısa zaman zarfı içinde otobüs biletlerinde indirime gidilmesi yönünde yapılan çalışmaların sonuçlanacağını belirtti. Şehir içi hattı içinde bir açıklama yapan Başkan Bahçavan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Dursunbey’e yeni bir otobüsün daha kazandırıldığını, kısa süre sonra şehir için güzargahlarına Dursunbey MYO’yu yeniden alacaklarını söyledi. Toplantıda öğrencilerin ikinci ana gündemi ise Sosyal yaşam alanları oldu. Bu konuda da açıklama yapan Başkan Bahçavan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştirecekleri Saz- Suçıktı Rekreasyon projesi ile Sosyal alanların Dursunbey’de genişleyeceğini müjdeledi. Ayrıca Saz’da devam eden DSİ çalışmaları kapsamında Saz deresinde 700 metrekarelik bir adacık oluşturduklarını ifade eden Başkan Bahçavan bu adacığın içerisine bir kafe yapacaklarını ve burada oluşturulacak olan kayıkhane ile kayıkların dolaşabileceği güzel bir sosyal alan planladıklarını söyledi. Suçıktı ve Terminal Kavşağı arasında yapılan yolun sağ kısmını da Bisiklet yolu olarak planladıklarını hatırlatan Başkan Bahçavan, Sağlık Bakanlığından gelen yaklaşık 400 bisikletin burada ücretsiz olarak hizmet vereceğini söyledi. Dursunbey’in sosyal açıdan daha da gelişeceğini ifade eden Başkan Bahçavan, öğrencilerden gelen İlçeye Ulusal mağazalar açılsın sorusuna ise Dursunbey’in girişine sıralı outlet mağazalar projesi yapacakları müjdesini verdi. Öğrenciler kendilerine verilen bu önemden duydukları memnuniyeti de dile getirirken, kendilerine her konuda destek olan Başkan Bahçavan’a teşekkür ettiler.

Yaklaşık iki saat süren toplantının sonunda ise öğrenciler ve Başkan Bahçavan hatıra fotoğrafı çekildi. Öğrencilere kendisine ait şahsi cep telefonu numarasını da veren Başkan Bahçavan, öğrencilerin her türlü sorun için kendisine ulaşmalarını da istedi.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.