Haberler

Başkanımızın Yeni Yıl Mesajı

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan Dursunbey olarak 2016 yılını hizmetler açısından dolu dolu geçirdiklerini belirtti.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
31 Aralık 2016 Saat: 12:14

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan yeni yıl sebebi ile kamera karşısına geçti. Belediye hizmetleri açısından 2016 yılını değerlendiren Başkan Bahçavan, hain darbe girişimi ve Türkiye’nin dış politikası ile ilgili de açıklamalarda bulundu. 2017 yılının hem Dursunbey açısından hem de Türkiye açsından hayırlara vesile olmasını diledi.

Başkan Bahçavan yaptığı açıklamada; “ Çok değerli hemşehrilerim. Sizlerinde şahit olduğu gibi 2016 yılını dolu dolu geçirdik. 2016 yılında özellikle Dursunbey’imizin merkezinin ve kırsal mahallelerimizin alt yapı ve üst yapı çalışmalarının çoğunu tamamladık. Yapmış olduğumuz çalışmalarda gösterdiğiniz sabır için sizlere çok teşekkür ediyorum. Alt yapı ve üst yapı çalışmalarımızda Büyükşehir Belediyemizle bu işleri koordineli yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur Bey’e, Baski’ye ve Büyükşehir Belediyesine teşekkürlerimiz sunuyorum. Tabi biz yola çıkarken 2014 yılındaki seçim beyannamemizde sizlere bizlerin asli görevlerimizin dışında İstihdam ile ilgili bir takım sözlerde vermiştik. Bu yönden 2016 yılı bizim için verimli ve sevinçli bir yıl oldu. Biliyorsunuz Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili çalışmalarımızın çoğunu tamamladık. 2017 yılı yatırım programına Dursunbey Organize Sanayi Bölgemiz 325 nolu Sanayi sitesi olarak Sanayi bakanlığının sayfalarında tescil edildi. Şu anda oradaki çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah önümüzdeki günlerde yapacağımız ihalelerle buranın imar ve parselasyon planlarını daha sonrada alt yapıyla ilgili yollarımız, kanalizasyonumuz, arıtmamız, suyumuz ve elektriğimiz ile ilgili çalışmalarımızı yapacağız. Bizim öngörümüz inşallah 2017 yılının sonuna kadar bu çalışmaları bitirip, 2018’den itibaren orada fabrikalar için arazi satışlarımıza inşallah başlayacağız. Şu anda bile basından duyarak bizleri arayan fabrika sahipleri var. Bizden yer talebinde bulunuyorlar. İnşallah burası bizim memleketimize hayırlı uğurlu olsun. 2016 yılında bu çalışmaların yanında ülke olarak çok kötü günlerde geçirdik. Öncelikle 15 Temmuz darbe girişiminin olması, bunun sonuçları, devam eden süreç ve geriye doğru baktığımızda bu hain FETÖ terör örgütünün hala Türkiye üzerinde oyunlarını hep birlikte görüyoruz. Biliyorsunuz etrafımız şu anda ateş çemberi. Komşularımızda yangın var. Zaman zaman bazı kendini bilmez siyasi partilerden serzenişler görüyoruz. Değerli arkadaşlar komşumuzda olan yangın 2016 ve 2015’de bize de sıçradı. O zamanlarda da bu muhalefet nerede bu hükümet niye bunlara müdahale edilmiyor diye bağırıyordu. Şimdi en iyi şekilde Türk Askerimiz orada müdahalesini yapıyor. Tabi gelen şehit haberleri de bizi yüreğimizden vuruyor. İnşallah 2017 yılında daha güzel günlerin olacağına bu savaşların biteceğine canı gönülden inanıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Başkomutanımızın liderliğinde inşallah çok yakın zamanda bu sıkıntıların dinmesini ve 2017 yılının hem ülkemize hem de Dursunbey’imizde hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.