Haberler

Başkanımız Kereste Sanayi Esnafı İle Bir Araya Geldi

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan aşağı sanayi bölgesinde yerlerinden feragat ederek yol genişletme çalışmalarına destek olan Aşağı sanayi bölgesinde ki keresteci esnafları onuruna yemek programı düzenledi.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
02 Şubat 2017 Saat: 11:12

Geçtiğimiz yaz aylarında Aşağı Sanayi bölgesinde başlatılan genişletme çalışmaları kapsamında özellikle tonajlı araçların kullandığı fakat darlığı sebebi ile büyük sıkıntılar yaşatan yol Dursunbey Belediyesi tarafından genişletilmişti. Başkan Bahçavan çalışmaların tamamlandığı bu yolda yerlerinden feragat ederek genişletme çalışmalarına destek olan keresteci esnafları onuruna akşam yemeği verdi.

GENİŞLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK OLAN İŞ ADAMLARINA TEŞEKKÜR

Yemeğe Başkan Bahçavan’ın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı Sadettin Aslan, Belediye Meclis üyesi Vacit Kahvecioğlu, Dursunbey Keresteciler Derneği Başkanı Ercan Bal, Dernek yöneticileri ve çok sayıda iş adamı katıldı. Yemeğin ardından konuşma yapan Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, katılan herkese teşekkürlerini sundu. Aşağı sanayi bölgesinde geçtiğimiz yıl ve bu yıl içinde gerçekleştirilen genişletme çalışmalarında desteği bulunan esnaflarla bir araya geldiklerini ifade eden Başkan Bahçavan, daha önce Keresteci esnafları ile yaptıkları toplantıda çıkan karar doğrultusunda bu projeye başladıkların söyledi. Çalışmalar esnasında burada faaliyet gösteren esnafların kısa süreli de olsa zorluklar yaşadığını ifade eden Başkan Bahçavan, yaşanan sıkıntıları olgunlukla karşılayan esnaflar sayesinde sonucunda güzel olduğunu vurguladı.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Dursunbey’de 2014-2015 ve 2016 yıllarını dolu dolu geçirdiklerini ifade eden Başkan Bahçavan İlçeye kurulacak olan Organize Sanayi Bölgesinde ile ilgili çalışmalar hakkında da bilgi verdi. OBS ile ilgili süren çalışmaların olumlu gittiğini ifade eden Başkan Bahçavan, bunu iyi niyete ve Dursunbey’in makûs talihine bağladıklarını söyledi. OSB için Cumartesi ve Pazar günleri dâhil çalışan bürokratlarını olduğunu söyleyen Başkan Bahçavan, bütçe çalışmalarının da sürdüğünü söyledi. Dursunbey Belediyesinin %60 hissesi bulunan OSB’nin bir an önce faaliyete geçmesi için yoğun çaba harcadıklarını ifade eden Başkan Bahçavan Dursunbey OSB’nin Bilim Sanayi ve teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandığını ve 325 nolu Sanayi sitesi olarak adlandırıldığını söyledi.

OSB’YE YÜK TRENLERİ DE GİREBİLECEK

Dursunbey OSB’nin birçok yönden avantajlı olacağını söyleyen Başkan Bahçavan, Çanakkale Köprüsünün yapılması ile transit bir yol haline gelecek olan Balıkesir-Kütahya yolu ve bu yolum yapımı sonrası lojistik açıdan OSB’nin çok avantajlı olacağını söyledi. Ayrıca maliyetler açısından oldukça düşük olan demir yolu’nun Dursunbey OSB’ye girmesi için de çalışma yaptıklarını ifade eden Başkan Bahçavan önümüzdeki hafta Afyon Devlet Demiryolları Bölge Müdürlüğü teknik ekibinin Dursunbey’e geleceğini söyledi. OSB’ye kuş uçuşu 800 metre uzaklıkta Gazelidere tren garının bulunduğunu ifade eden Başkan Bahçavan, bu istasyondan OSB içine lojistik istasyon kurmayı hedeflediklerini söyledi.

OSB’YE 18 MİLYONLUK YATIRIM YAPILACAK

Öte yandan Dursunbey OSB’de yapılacak altyapı, elektrik hatları, suyu, trafoları, imar planları ve üst yapı çalışmaları için yaklaşık 18 Milyonluk bir bedelin gideceğini ön gördüklerini ifade eden Başkan Bahçavan, bu bedelin Devlet tarafından 10 yıl kredi ile iki yıl ödemesiz OSB’ye vereceğini söyledi. Buradan satılacak arazilerle bu bedelin ödeneceğini vurgulayan Başkan Bahçavan, öngörülmeyen işler karşısında da bu bedelin daha da yükselebileceğini ve bu paranın da Bakanlık tarafından onaylandığını söyledi.

2018 YAZINDA İNŞAAT AŞAMASI BAŞLAMASI PLANLANIYOR

Dursunbey OSB’nin 2018 ortasına doğru fabrika inşaat aşamasına gelinmesinin planlandığını söyleyen Başkan Bahçavan,  parselasyon projelerinin ardından yer satışlarına başlayacaklarını söyledi. Başkan ayrıca orada sürecek olan alt yapı çalışmaları esnasında, fabrika kurmak isteyenlerin de inşaatlarına başlayabileceğini söyledi. Dursunbey OSB’de yer almak için birçok yerden talepler geldiğini söyleyen Başkan Bahçavan, Bakanlığın açıklamasına göre 3 bin kişinin burada istihdam edilmesinin planlandığını hatırlattı. 2019 yılında Dursunbey’in daha farklı bir noktada olacağını vurgulayan Başkan Bahçavan, İlçe merkezinde yapılacak olan projeler hakkında da bilgi verdi.

Başkan’ın konuşmasının ardından ise Keresteci esnafları Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’a teşekkür ederek, çalışmaları beğeni ile takip ettiklerini vurguladılar.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.