Haberler

Başkan Bahçavan Kültürünü Öğrenen gençleri ziyaret etti

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Dursunbey Belediyesi Poyrat Halk Dansları bünyesinde Kültürlerini öğrenen yüzlerce genci ziyaret ederek, onlarla yakından ilgilendi.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
21 Aralık 2017 Saat: 09:58

Dursunbey kültürünü gelecek nesillere aktarmak amacı ile faaliyetlerini sürdüren Dursunbey Belediyesi Poyrat Halk Dansları düzenlediği kurslarda ilçede bulunan yüzlerce gence kültür aşılamaya devam ediyor. M. Akif Ersoy Kültür Merkezinde akşam saatlerinde devam eden kurslar Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Balmek bünyesinde gerçekleşirken, kurslara ilgi her geçen gün artıyor.


Kurslarda eğitim gören yüzlerce genci ziyaret eden Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, gençler tarafından coşku ile karşılandı. Salon girişinde konfeti yağmuruna tutulan Başkan Bahçavan’a kursiyerler tarafından çiçek takdim edildi. Kurslarda öğrenilen halk oyunlarının gösterimi öncesi bir konuşma yapan Kurs eğitmeni Sevgi Ağralı, kurslar vesilesi ile yüzlerce gencin halk oyunlarını ve kendi kültürlerini öğrendiklerini söyledi. Ağralı; “Sizlerinde desteği sayesinde kurslarımız doludizgin devam ediyor. Ziyaretiniz bizleri çok sevindirdi. Tekrar bekleriz” dedi. Başkan Bahçavan ise; “Kültürümüzü, oyunlarımızı öğrenmek çok güzel bir şey. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.


Konuşmaların ardından Kursiyerler toplu olarak harmandalı oyununu sergilediler. Gösterilerin ardından ise Gençlerle sohbet eden Başkan Bahçavan, onlardan gelen talep ve istekleri dinledi. Kültürlerini öğrenmek için köylere ve Bazı ile ve ilçelere gitmek isteyen gençlere ulaşım sözü veren Başkan Bahçavan, Kültürüne yaşamak ve öğrenmek isteyen herkese her zaman destek olacaklarını söyledi. Kursun sonunda Dursunbey Belediyesi tarafından gençlere özel çeşitli ikramlar yapıldı.

 

Yorum Yapmak için Tıklayınız.