Haberler

BTO Başkanı ve Yönetiminden Başkan Bahçavan'a ziyaret

Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula ve ekibi Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ı ziyaret ederek ilçeye kurulacak olan Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
18 Temmuz 2018 Saat: 10:58

Dursunbey Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili süreç adım adım ilerlerken, Organize Sanayi Bölgesinin ortaklarından birisi olan Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula ve yönetim kurulu Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ı ziyaret ettiler. Misafirlerini Belediye girişinde karşılayan Başkan Bahçavan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Belediye Başkanlık makamında konukları ile sohbet eden Başkan Bahçavan, Organize Sanayi Bölgesinde gelinen son aşamaları konuklarına anlattı. Alt yapıyı yapacak firmanın kısa süre içinde çalışmalara başlayacağını ifade eden Başkan Bahçavan, %80’lik hibe hakkında da açıklamalarda bulundu. Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula’da Dursunbey’de kurulmakta olan OSB’nin Balıkesir ve bölge iş dünyasında Büyük mutluluk yarattığını özellikle %80’lik hibenin çok cazip ve bölgede bir ilk olduğunu açıkladı. Ticaret Odası olarak Dursunbey OSB için yapılması gereken her türlü çalışmanın arkasında olacaklarını ifade eden Kula, ilgi ve alakalarından dolayı Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’a da teşekkür etti.
Ziyaret ile ilgili açıklamada bulunan Rahmi Kula, Dursunbey OSB’de ki teşviklerle ilgili memnuniyeti dile getirmek ve Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ile istişare gerçekleştirmek amacı ile İlçeye geldiklerini söyledi. Dursunbey’e kurulacak OSB’nin Balıkesir adına çok önemli olduğunu söyleyen Başkan Kula, %80’lik teşviki de çok önemli bulduklarını söyledi. Başkan Kula; “Dursunbey Organize Sanayi Bölgesinin ortaklarından olan Balıkesir Ticaret Odası olarak daha fazla nasıl destek oluruzu konuşmak için Ramazan Başkanımızı ziyarete geldik, istişarelerde bulunduk. Sağ olsun kendileri de bizi çok güzel ağırladı. OSB ile ilgili olarak yönetim kurulu üyemiz Erdem Özer ile birlikte sürekli istişare halinde bulunuyoruz ve çalışıyoruz. Elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız. İnşallah en kısa sürede OSB’nin temel atma törenine hep birlikte istişare ederiz” dedi.
Rahmi Kula ve ekibinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, en kısa süre iade-i ziyaret gerçekleştireceklerini söyledi. Başkan Bahçavan Ticaret Odasının Dursunbey OSB’nin bir ortağı olduğunu ve kendilerinin verdiği önem kadar Odanın’da OSB’ye önem verdiğini söyledi. Başkan Bahçavan, geçilen aşamalar ile ilgili olarak değerlendirme yaptıklarını ve alt yapılar ile ilgili süreci masaya yatırdıklarını söyledi. Başkan Bahçavan; “Özellikle Başkanımızdan Dursunbey OSB’ye önem vermelerini unutmamalarını istedik. Onlarda unutmadıklarını beyan ettiler bu ziyaretleri de bunun bir eseridir. Bundan sonra inşallah gelecek katma değeri yüksek fabrikaların olması için gayret göstereceklerini ifade ettiler.  Ben ziyaretleri ve iyi temennilerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yorum Yapmak için Tıklayınız.