Haberler

Adaören Mahallemiz'de Belediyemiz Oylama Yaptı

Belediyemiz Adaören mahallemizde bulunan mülkiyeti Belediyemize ait kahvehane ve tuvaletlerin yıkılarak meydana çevrilmesi yönünde halk oylaması yaptı. Demokratik olarak gerçekleşen seçimde %25 yıkım isterken, %75 ise yıkıma karşı çıktı.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
18 Nisan 2016 Saat: 15:30

İlçemizde yapılacak olan hizmetler ile ilgili sık sık anket, görüş, toplantı ve istişare çalışması gerçekleştiren Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan,  Adaören mahallesinde bazı vatandaşların yıkılmasını istediği bazı vatandaşların ise istemediği mülkiyeti Belediyemize ait Köy kahvehanesi için halk oylaması gerçekleştirilmesi talimatı verdi.
 

Geçtiğimiz Pazar günü Belediyemiz yetkililerinin katılımı ile gerçekleşen halk oylamasına ilgi de yoğun oldu. Mahallede kurulan sandıkta vatandaşlara ‘Mahallenin merkezinde, meydan olarak kullanılan yer ve camii bitişiğinde 120 ada 2 ve 3 nolu parseller üzerindeki mevcut kahve ve tuvaletin yıkılarak meydanın genişletilmesini’ İstiyorum yada istemiyorum yazılı pusulalarla oy kullandılar. Sabah saat 08.00’da başlayan oylama saat 15.00’a dek sürerken oylamaya vatandaşların da ilgisi yoğun oldu. Oylamanın sonra ermesinin ardından görevliler ve mahalle muhtarı ile azalar önünde açılan sandıkta 137 mahalle sakini oylamaya katıldı. Oylamada 34 kişi yıkımı isterken, 103 kişi ise istemiyorum diyerek yıkımın gerçekleşmemesini istedi.
 
Oylama hakkında açıklama yapan Belediyemiz Etüt Proje Müdürü Nusret Ergin, Dursunbey Belediyesinin demokratik bir oylama ile bu seçimi gerçekleştirdiğini belirtti. Mülkiyeti Belediyeye ait olan kahvehane ile ilgili bazı vatandaşların yıkım istediğinde bulunduğu, bazı vatandaşların ise yıkıma karşı olduğunu söyleyen  Ergin; “Mahallemizde yapılacak olan işle ilgili olarak, mahallemize bugün görüş soruyoruz. Çıkacak görüşe göre de Belediyemiz buradaki işini devam ettirecek yada daha farklı işler yapabilecektir. Belediyemiz çıkacak sonuca göre hareket edecektir” dedi.
 
%75’lik ezici bir oranla yıkımı istemeyen Adaören mahallesi sakinlerinin bu talebi doğrultusunda Belediye yıkımı gerçekleştirmeme kararı aldı.
 
Yorum Yapmak için Tıklayınız.