Faaliyetlerimiz

Dursunbey Kızılay Kan Merkezi Açıldı

Dursunbey’de faaliyetlerini arttırarak sürdüren Kızılay Dursunbey Belediyesinin yer tahsisi ile Balıkesir İlçeleri arasında ki ilk kan merkezini Dursunbey’e açtı.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
26 Kasım 2019 Saat: 14:30

Dursunbey’de Kızılay faaliyetlerini aralıksız sürdüren ve Kızılay’ın hizmetlerini Dursunbeyliler ile buluşturan Dursunbey Kızılay temsilcisi Ömer Faruk Uçar ve ekibi çalışmalarını sürdürüyor. Dursunbey Kültür Merkezi yanından bulunan ve daha önce emniyet hizmet binası olarak hizmet veren yeri, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’dan talep eden Kızılay yönetimi tahsisi gerçekleşen binayı Kan merkezi ve Kızılay hizmet merkezine çevirdi. Yapılan tadilat çalışmaları sonrası 26 Kasım’da açılış töreni düzenlendi.


Tören Dursunbey Kaymakamı Emrullah Temizkan, Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, Kızılay yetkilileri, çeşitli kurum ve kuruluşlardan yetkililer ile vatandaşlar katıldı. Açılış töreni öncesi konuşma yapan İlçe Kaymakamı Emrullah Temizkan, bu hizmet binasını ilçeye kazandıran herkese teşekkür etti. Kaymakam Temizkan’ın ardından konuşan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ise Belediye olarak tahsisini gerçekleştirdikleri bu yerin Kızılay hizmetlerinde kullanacak olmasından dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti. Konuşmaların ardından okunan dualar ile açılışı yapılan Kan Merkezinde onlarca vatandaş kan verdi. 


Tören sonrası İlçede en çok kan veren vatandaşlara protokol tarafından kızılay’ın hediyeleri takdim edildi. 

 

Yorum Yapmak için Tıklayınız.